AzMİU-da Memarlıq Tələbələri Üçün Yeni Layihə: Tanınmış Memarlarla Görüş - FOTO
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) Memarlıq fakültəsinin tələbələri üçün innovativ və peşəkar inkişafı dəstəkləyən yeni layihə start götürüb. "Tanınmış memarlarla görüşlər” adlanan bu layihə tələbələrə ölkəmizin aparıcı memarları ilə ünsiyyətdə olmaq, onların zəngin təcrübəsindən faydalanmaq və peşəkar dünyanı daha yaxından tanımaq imkanı yaradır.
İlqar Manafsoy: Gənc Memarlarla Uğur Hekayəsini Bölüşdü
Layihən çərçivəsində gerçəkləşən görüşlərdən biri məşhur “Manarch” studiyasının ofisində baş tutub. Tələbələr studiyanın təsisçisi və baş memarı, gənc və peşəkar mütəxəssis İlqar Manafsoyla görüşərək onun uğurlu karyerası, innovativ layihələri və enerji-effektiv həlləri haqqında məlumat əldə ediblər. İlqar Manafsoy interyer dizaynından şəhərsalmaya qədər geniş sahədə çalışmış və altı ildən artıq müddətdə müxtəlif miqyaslı layihələrə rəhbərlik etmiş bir mütəxəssisdir.
O, həmçinin Azərbaycan Yaşıl Bina Şurasında layihə rəhbəri kimi yaşıl binalar və davamlı şəhər əraziləri mövzusunda seminarlar keçirir. Donau Universitetindən magistr dərəcəsi alan İlqar Manafsoy tələbələrə bina informasiya modelləşdirilməsi (BIM), davamlı dizayn və 3D vizuallaşdırma sahəsində əldə etdiyi bilikləri bölüşüb.
Tələbələr Praktikanı Təcrübəyə Çevirir
Görüş tələbələr arasında böyük maraqla qarşılanıb. Onlar peşəkar mühitin quruluşu, layihə idarəetməsi və memarlıqda dayanıqlı həllərin önəmi haqqında dəyərli tövsiyələr alıblar. Layihənin məqsədi tələbələrin nəzəri biliklərini praktik təcrübə ilə birləşdirərək onları gələcək karyeralarına hazırlamaqdır.
Növbəti Dayanacaq: Büro Mühit
Layihənin davamı olaraq tələbələr Büro Mühit şirkətinin həmtəsisçisi və baş memarı Toğrul Bayramovla görüşəcəklər. On ildən artıq peşəkar təcrübəyə malik olan Toğrul Bayramov beynəlxalq layihələrdə iştirak etmiş və fərqli ölkələrdə memarlıq təcrübəsi qazanmış bir mütəxəssisdir. O, şəhərsalma, memarlıq və konsaltinq sahəsindəki biliklərini tələbələrlə paylaşacaq.
Peşəkar İnkişaf Üçün Unikal İmkan
AzMİU-nun bu təşəbbüsü tələbələrin yalnız nəzəri biliklərini gücləndirməklə kifayətlənmir, eyni zamanda onları peşəkar dünyaya bir addım daha yaxınlaşdırır. Memarlıq sahəsində uğurlu karyera qurmaq istəyən gənclər üçün bu görüşlər yeni perspektivlər açır və qlobal memarlıq dünyasında uğur qazanmaq üçün möhkəm zəmin yaradır.
AzMİU ilə Gələcəyin Memarlarını Formalaşdırırıq!
Tanınmış memarlarla görüşlər tələbələrin peşəkar inkişafına xidmət etməklə yanaşı, onları öz sahələrində yenilikçi və yaradıcı həllər tapmağa ilhamlandırır. AzMİU-nun bu cür layihələri davamlı olaraq həyata keçirmək niyyəti, universitetin tələbələrinin təhsildə və gələcək karyeralarında daha yüksək zirvələrə çatmasına dəstək verir.