STEAM mərkəzlərində yeni təlim qruplarına qeydiyyat başladı
STEAM mərkəzlərində yeni təlim qruplarına qeydiyyat başlayıb.
Təlim proqramları:
"Kodlaşdırma laboratoriyası" (CodeLab) / 8-10 yaşlı şagirdlər üçün mühəndislik bacarıqları və kodlaşdırma;
"Məntiqi labirintlər" (Logical Mazes)/ 8-10 yaşlı şagirdlər üçün məkan təfəkkürü, problem həll etmə bacarığı və yaradıcı düşüncə;
“Robotlarla öyrən (aşağı yaş qrupu)” (RoboChallenge Kids) / 8-10 yaşlı şagirdlər üçün yaradıcı düşüncə, məntiqi ardıcıllıq qurmaq, problem həll etmək, əməkdaşlıq bacarıqları;
"İncəsənət və yaradıcılıq laboratoriyası" (ArtLab)/ 9-12 yaşlı şagirdlər üçün rəqəmsal incəsənət, dizayn və texnologiyanı birləşdirərək vizual ifadə, yaradıcılıq və estetik düşüncə;
"CAD texnologiyaları" (CAD Technologies) / 13-15 yaşlı şagirdlər üçün 3D dizayn və modelləşdirmə, 3D çap;
"CNC texnologiyaları" (CNC Technologies) / 13-15 yaşlı şagirdlər üçün lazer texnologiyaları ilə kəsim, oyma;
"Proqramlaşdırılan sistemlər" (Programmable Systems) / 10-16 yaşlı şagirdlər üçün proqramlaşdırma bacarıqları, birplatalı platforma üzərində kodlaşdırma;
"Alternativ enerji" (Alternative Energy) / 13-17 yaşlı şagirdlər üçün ekoloji həllər, alternativ enerji mənbələrindən istifadə;
"Sahibkarlıq bacarıqları" (Entrepreneurship Skills) / 12-16 yaşlı şagirdlər üçün ideya yaratmaq, biznes plan hazırlamaq, əməkdaşlıq bacarıqları, komanda ilə işləmək, təqdimat;
“Robotlarla öyrən” (RoboChallenge) / 10-16 yaşlı şagirdlər üçün yaradıcı düşüncə, məntiqi ardıcıllıq qurmaq, problem həll etmək, əməkdaşlıq bacarıqları;