Qax Peşə Liseyində I kurslar arasında şahmat yarışı təşkil olunub
Qax Peşə Liseyində I kursların "Geniş profilli traktorçu maşinist təmirçi-çilingər" və "Elektrik xətlərinin təmiri və quraşdırılması üzrə mütəxəssis" qrupları arasında şahmat yarışı keçirilib.
"Tehsil365" xəbər verir ki, Yarışın əsas məqsədi şagirdlərin intellektual bacarıqlarını inkişaf etdirmək, strateji düşünmə qabiliyyətlərini artırmaq və komandalar arasında dostluq münasibətlərini gücləndirmək olub.
Yarış maraqlı və gərgin keçib. Şagirdlər öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək, müxtəlif taktiki və strateji addımlar atıblar. Hər iki qrupun nümayəndələri oyunlarda böyük həvəslə iştirak edib, diqqət və səbir tələb edən partiyalarda rəqabət aparıblar.
Tədbirin sonunda qalib komandalar mükafatlandırılıb və hər iki qrupun iştirakçıları gələcəkdə də belə yarışlarda fəal iştirak etməyə dəvət olunub. Şahmat yarışının liseydə intellektual fəaliyyətin inkişafına və şagirdlərin yaradıcı düşüncəsinin formalaşmasına müsbət təsir göstərəcəyi vurğulanıb.
Qax Peşə Liseyi rəhbərliyi belə tədbirlərin tədris prosesini zənginləşdirdiyini və şagirdlərin həm akademik, həm də şəxsi inkişafına töhfə verdiyini bildirib. Yarış gələcəkdə də mütəmadi olaraq keçiriləcək.