Tərtər — Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin əsgəri, tankçı Azər Abdullazadə Vətən müharibəsində göstərdiyi şücaətə görə “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adına layiq görülüb.
"Tehsil365" xəbər verir ki, 2001-ci il fevralın 18-də Cəmilli kəndində, Tərtər rayonu ərazisində anadan olan Azər Abdullazadə gənc yaşlarından hərb sənətinə maraq göstərib. O, Azərbaycan Ordusunun tank bölməsində xidmət edərək 2020-ci ildə baş vermiş Vətən müharibəsi zamanı döyüş tapşırıqlarının icrasında fəal iştirak edib.
Döyüşlər zamanı göstərdiyi igidlik və peşəkarlıq nəticəsində müxtəlif strateji mövqelərin azad olunmasında mühüm rol oynayan hərbçi müharibədən sonra qazi kimi fəaliyyətini davam etdirir. Onun xidmətləri dövlət tərəfindən yüksək qiymətləndirilib və o, “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” fəxri adına layiq görülüb.
Azər Abdullazadənin həyat yolu gənclər üçün vətənpərvərlik nümunəsi kimi təqdim olunur və onun şücaəti ictimaiyyət tərəfindən ehtiramla yad edilir.