Azərbaycanın qəhrəman övladlarından biri olan Vəzir İsa oğlu Sədiyev 6 iyun 1961-ci ildə Aşağı Qullar kəndində, Marneuli rayonu ərazisində anadan olmuşdur.
"Tehsil365" xəbər verir ki, Gənc yaşlarından vətənpərvərlik ruhunda böyüyən Sədiyev sonradan Azərbaycan uğrunda döyüşlərdə iştirak etmişdir.
Birinci Qarabağ müharibəsi zamanı o, ön cəbhədə böyük igidlik göstərmiş, döyüş tapşırıqlarını layiqincə yerinə yetirmişdir. Silahdaşlarının xatirələrində Vəzir Sədiyev qətiyyətli, qorxmaz və məsuliyyətli döyüşçü kimi xarakterizə olunur.
19 fevral 1993-cü ildə Həsənriz kəndi istiqamətində, Kəlbəcər rayonu ərazisində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına şəhid olmuşdur. Göstərdiyi şücaətə və Vətən qarşısındakı xidmətlərinə görə Vəzir İsa oğlu Sədiyevə ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” fəxri adı verilmişdir.
Onun xatirəsi Azərbaycan xalqının yaddaşında əbədi yaşayır və gələcək nəsillərə vətənə sədaqət nümunəsi kimi təqdim olunur.