“İnnovasiya və Süni İntellekt” Təqaüd Proqramı üzrə infosessiyalara start verilib - FOTOLAR
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və Bakcell-in birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə Təqaüd Proqramı çərçivəsində gənclər üçün infosessiyalara start verilib.
"Tehsil365" xəbər verir ki, proqram barədə gənclərin məlumatlılığını artırmaq məqsədilə təşkil olunan infosessiyaların ilk ünvanı Qarabağ Universiteti olub. 250-dən çox tələbənin iştirak etdiyi görüş zamanı Gənclər Fondunun əməkdaşı tərəfindən proqramın məqsədi, seçim meyarları, təlim istiqamətləri və müraciət prosesi haqqında geniş məlumat təqdim edilib, ardınca iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Məlumata görə, infosessiyalar növbəti günlərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənayə Universiteti, Azərbaycan-Fransız Universiteti və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də davam etdiriləcək.
Qeyd edək ki, təqaüd proqramının əsas məqsədi gənclər arasında innovativ düşüncə tərzinin formalaşdırılması, onların potensialının üzə çıxarılması və süni intellekt əsaslı texnologiyalarla işləmə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsidir. Proqram çərçivəsində iştirakçılar süni intellekt texnologiyaları, data analitika və rəqəmsal qərarvermə, proqramlaşdırma və proqram təminatı, rəqəmsal məhsul və platforma bacarıqları, eləcə də texnologiya əsaslı innovasiya və startap istiqamətləri üzrə praktiki bilik və bacarıqlar əldə edəcəklər.
Təqaüd proqramından yararlanmaq istəyən, 18–29 yaş arası və İT sahəsi üzrə ilkin biliklərə malik gənclər qeyd olunan link vasitəsilə müraciət edə bilərlər.