Fevralın 19-da Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində (ADPU) “Ulduz” jurnalının Türk dünyasına həsr olunmuş nömrəsinin təqdimat mərasimi keçirilib.
Bu barədə “Tehsil365"ə universitetdən məlumat verilib.
ADPU-nun Filologiya fakültəsi və Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən təqdimat mərasimində fakültənin professor-müəllim heyəti, ədəbiyyat və mədəniyyət xadimləri, gənc şairlər, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru professor Mahirə Hüseynova çıxış edərək türk xalqlarının ortaq ədəbi-mədəni irsinin təbliği, müasir ədəbi proseslərin işıqlandırılmasının vacibliyini vurğulayıb və qarşılıqlı ədəbi əlaqələrin möhkəmləndirilməsi barədə fikirlərini söyləyib.
“Ulduz” jurnalının baş redaktoru, şair-publisist Qulu Ağsəs çıxışı zamanı tədbir iştirakçılarına buraxılışın ideya və hazırlanma məqsədi haqqında məlumat verib, gənc şairlərə yeni yaradıcılıq uğurları arzulayıb.