“Apple” yeni AI cihazlarını təqdim edəcək
“Apple” yaxın günlərdə keçiriləcək “Apple Experience” tədbirinə hazırlaşır.
“Tehsil365" “Qafqazinfo”a istinadən xəbər verir ki, tədbirdə şirkətin daha əlverişli və rəngarəng “MacBook” modelinin təqdim edilməsi gözlənilir.
Bundan əlavə, şirkət “iPhone 17e” modelini də təqdim edə bilər. Yeni modeldə MagSafe dəstəyi, A19 çipi, C1X modem ilə sürətli 5G və N1 çip ilə “Wi-Fi 7” kimi yeniliklər gözlənilir. Tədbirdə M4 çipli “iPad Air”, A18 çipli “iPad 12” və M5 çipli “MacBook Air” kimi digər məhsulların təqdimatı da müzakirə olunur.
“Bloomberg”in məlumatına görə, “Apple” bu tədbirdə üç yeni süni intellektlə işləyən geyilə bilən cihazı nümayiş etdirə bilər. Bunlar foto və video çəkə bilən, “iPhone”la işləyən AI köməkçisi ağıllı eynək, paltara bərkidilən və AI ilə interaktiv funksiyaları olan boyunbağı, daxili kamera və təkmilləşdirilmiş AI xüsusiyyətləri ilə ətrafı tanıya bilən yeni “AirPods”dur.
Bu cihazların hər biri “iPhone”la sinxron işləyəcək, müstəqil funksionallıq göstərməyəcək. Məqsəd istifadəçilərə real vaxt rejimində obyektlərin tanınması, yönləndirmə və gündəlik tapşırıqların yerinə yetirilməsi kimi köməkçi xidmət təqdim etməkdir.
Tədbirin “Apple”ın klassik böyük təqdimatları qədər genişmiqyaslı olması gözlənilmir, lakin rəngarəng vizual dizayn şirkətin daha əlverişli və geniş auditoriyaya yönələn məhsullarına diqqət yetirəcəyini göstərir. Həmçinin, “Apple”ın ağıllı eynəkləri və AI boyunbağı “Meta”nın oxşar məhsulları ilə rəqabət aparmaq üçün hazırlanır.