Dövlət İmtahan Mərkəzi bu vəzifələrə vakansiya elan edir
Səriştələrin və peşəkar potensialın qiymətləndirilməsi şöbəsi İstedadın psixometrik diaqnostikası və maarifləndirmə sektoru məsləhətçi vəzifəsi üzrə vakansiya elan edilir.
Bu barədə “Tehsil365"ə DİM-dən məlumat verilib.
Əmək funksiyaları
Psixometrik alətlərin hazırlanması və təkmilləşdirilməsində fəal iştirak etmək;
e-psixoloq.az internet səhifəsinin inkişafı üçün təkliflərin irəli sürülməsi;
e-psixoloq.az internet səhifəsi və ona aid sosial şəbəkələrə materialların yerləşdirilməsi və müraciətlərin cavablandırılması;
Psixologiya sahəsinə dair elmi və maarifləndirici materialların hazırlanması;
Təlim, treninq və seminar proqramlarının hazırlanması;
Regionlarda keçirilən təlimlərlə əlaqədar ezamiyyətlərə getmək;
Psixoloji konsultasiya, təlim, treninq, diaqnostika və seminarların keçirilməsi;
Statistik təhlilin aparılması və nəticələrin psixometrik interpretasiyası;
Sektorun digər struktur bölmələr ilə qarşılıqlı fəaliyyətində iştirak;
Təşkilat daxili digər struktur bölmələrə müvafiq sahə üzrə dəstəyin göstərilməsi;
Rəhbərliyin təşkil etdiyi tədbirlərdə iştirak;
Müntəzəm fəaliyyət hesabatlarının hazırlanması;
Beynəlxalq və ölkədaxili tədbirlərdə, layihələrdə iştirak;
DİM-in keçirdiyi imtahan, müsahibə və tədbirlərdə iştirak (zal nəzarətçisi, imtahan rəhbəri, Mərkəzin nümayəndəsi qismində və s.);
Rəhbərlik, şöbə müdiri və sektor müdiri tərəfindən verilmiş tapşırıqların icra edilməsi.
Tələb olunan bilik və bacarıqlar
Psixologiya üzrə ali təhsil;
Sahə üzrə ən azı 1 il iş stajı;
MS Office, Google Drive, Google Docs, Google Forms, Jira software və SPSS və ya Jamovi kimi statistik təhlil proqramları ilə işləmə bacarığı;
Akademik mənbələrlə (Scopus, E-library, Web of Science və s.) işləmə bacarığı;
Azərbaycan dili - səlis; Ingilis dili və/və ya Rus dili – ən azı B1;
Analitik düşünmə, planlaşdırma, yaradıcılıq, çeviklik, stresə davamlılıq, effektiv kommunikasiya, komanda və fərdi şəkildə işləmə bacarığı.
Müraciət qaydası
//portal.dim.gov.az/HR/ linkinə keçid edilməlidir.Müvafiq vakansiya adını (psixoloq-məsləhətçi) seçərək müraciət forması doldurulmalıdır.Müraciət 6 mart 2026-cı il tarixinədək göndərilməlidir.